Cały Wrocław ćwiczy pole dance!

Pole dance staje się coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Łączy on w sobie elementy tańca, jak również akrobatyki oraz fitnessu. W Polsce wzbudzał on początkowo niezwykle mieszane uczucia z racji, że kojarzył się on z tańcem w klubach nocnych. Na szczęście obecnie to przekonanie powoli ulega zmianie, a zainteresowanie zajęciami z pole dance przekracza wszelkie wyobrażenia.

Dla kogo jest pole dance?

Uprawiać pole dance może tak naprawdę każdy, jednak nie jest to wcale takie proste. Ta dyscyplina sportowa wymaga ogromnej siły i dużej sprawności fizycznej. Jest to połączenie tańca oraz akrobatyki, dlatego powinny się na niego decydować tylko osoby twarde oraz wytrwałe. Oglądając pokaz pole dance, ewolucje na rurze wydają się czymś prostym i przychodzącym z dużą łatwością, jednak nic bardziej mylnego. Aby wykonywane ewolucje wyglądały na lekkie i płynne potrzebna jest ogromna ilość zaangażowania na treningu. Na szczęście efekt końcowy wynagradza wszystkie siniaki i zakwasy. Bardzo ważne jest również, by decydować się na pole dance tylko i wyłącznie przy pomocy trenera. Sport ten wbrew pozorom może być bardzo niebezpieczny, dlatego wymaga w pewnych momentach asekuracji. Z pomocą wychodzi portal LepszyTrener.pl, na którym, dzięki prostej wyszukiwarce, można znaleźć trenera idealnie dopasowanego do konkretnych wymagań, a także zapoznać się z jego doświadczeniem oraz osiągnięciami, co pozwala na pełną weryfikacje.

Pole dance Wrocław: nie tylko dla kobiet!

Wydawać by się mogło, że pole dance jest dyscypliną, którą uprawiają tylko kobiety, jednak nic bardziej mylnego. Na całym świecie jest to niezwykle popularny sport także wśród męskiej populacji. Jednak w przypadku tzw. płci brzydkiej ćwiczenia pole dance mają zupełnie inną formę. Nie jest to taniec, a po prostu trening siłowy. Część mężczyzn podejmuje się pole dance po prostu jako uzupełnienie treningu. Większość twierdzi nawet, że ćwiczenia te są dużo lepsze niż zwykły trening na siłowni ponieważ pozwalają nie tylko na kształtowanie mięśni pleców, pośladków, ramion i nóg, lecz także rzeźbią sylwetkę, poprawiają kondycje i wyzwalają adrenalinę. Pozostaje więc tylko czekać, aż więcej panów zdecyduje się na ten sport i przełamie w ten sposób panujący stereotyp.

Zobacz też

Knee active plus