Crossfit podbija Warszawę!

Crossfit staje się coraz bardziej popularnym sposobem na wyrzeźbioną sylwetkę oraz pozbycie się zbędnych kilogramów. Można wykonywać go nie tylko na siłowni, lecz także w domowym zaciszu, co sprawia że jest to sport dobry dla każdego.

Czym jest crossfit?

Crossfit to rewolucja w sposobie podchodzenia do aktywności fizycznej. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych nie koncentruje się ona na jednej części ciała, jednej płaszczyźnie mięśniowej, lecz opiera się na ćwiczeniach wielu partii, przez co jest niezwykle intensywnym programem treningowym. W sporcie jakim jest crossfit ćwiczy się zarówno podnoszenie ciężarów i sprawność atletyczną, jak i poprawia się swoją wydolność oddechową i krążeniową oraz rozciągliwość, szybkość, czy precyzje. Swoje początki crossfit ma w 2001 roku, kiedy to Greg Glassman zaczął używać go do trenowania policjantów w Kalifornii. W późniejszym czasie stał się popularny także wśród strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na to, że crossfit przynosi bardzo dobre wyniki treningowe zyskał on popularność w wielu krajach i obecnie stanowi podstawę ćwiczeń ogromnej grupy ludzi.

Jak często można uprawiać crossfit?

Początkujący powinni ćwiczyć nie więcej jak 2-3 razy w tygodniu. W serii powinnoś się znaleźć od 6 do 8 ćwiczeń, a każde z nich powinno być wykonywane maksymalnie 30 sekund, lub powinno się ograniczać do 20 powtórzeń. Bardzo ważna jest przerwa między seriami, w czasie której konieczne jest ustabilizowanie tętna. Na jeden dzień powinno się wykonywać od 1 do 3 serii. Oczywiście z czasem można zwiększać tę ilości, jednak najważniejszy jest umiar, aby uniknąć przetrenowania.

Jak zacząć swoją przygodę z crossfit w Warszawie?

Najrozsądniej jest rozpocząć swoją przygodę z crossfit pod okiem specjalisty, żeby uniknąć podstawowych błędów przy ćwiczeniach i zniwelować ryzyko urazu do minimum, co przy tak intensywnym treningu jest niezwykle częste. Z pomocą przychodzi portal lepszytrener.pl, który skupia najlepszych trenerów. Pozwoli on wybrać odpowiednią do swojego poziomu osobę oraz poznać jej doświadczenie, aby wybrać kogoś specjalizującego się akurat w interesującej dyscyplinie.

Zobacz też

Knee active plus