Escape room – cena, która zachęca do zabawy!

Escape room to rozwijająca się od pewnego czasu forma rozrywki, która staje się coraz bardziej popularna. Jest to bardzo mocne odejście od typowych form rozrywki jak kino, czy kręgle, przez co dostarcza zupełnie nowych i niezapomnianych wrażeń.

Escape room – czym jest?

Jest to gra typu Real Life, która polega na zamknięciu grupy osób w pokoju, z którego wydostanie się możliwe jest tylko i wyłącznie poprzez rozwiązanie serii zagadek. Na wszystko grupa od 2 do 6 osób ma godzinę. Oczywiście uczestnicy mogą natrafić na przeszkodę, której nie będą potrafili rozwiązać, jednak nie oznacza to końca gry. Organizatorzy przewidzieli taką sytuację i przygotowali szereg podpowiedzi. Gra wydaje się łatwa, jednak nic bardziej mylnego. Bardzo szczegółowo dopracowane pokoje sprawiają, że grupa przenosi się w zupełnie inne miejsce, co znacząco wpływa na trudność wydostania się. Aby wydostać się z pokoju trzeba zaangażować przede wszystkim spryt, wiedzę i inteligencje, jednak równie ważna jest umiejętność pracy zespołowej, gdyż to ona tak naprawdę gwarantuje wydostanie się.

Jaka cena za taką zabawę?

Wydawać by się mogło, że gra tego typu nie będzie należała do najtańszych, jednak to zupełnie błędne przekonanie. Cena tej rozrywki to od 90-160 zł, wszystko zależy od ilości osób oraz stopnia zaawansowania pokoju. Przyjmując więc, że grupa 6 osób będzie chciała spróbować tej zabawy po raz pierwszy i wybierze pokój o podstawowym stopniu trudności, to koszt na jedną osobę wynosi jakieś 24zł , czyli tyle samo co cena biletu do kina lub kręgielni.

Do kogo skierowany jest escape room?

Escape room to rozrywka dla każdego niezależnie od wieku. Jedynie osoby poniżej 12 roku życia powinny uczestniczyć w niej pod opieką osoby dorosłej. Żadnych innych wymagań gra nie przewiduje. Jest to idealny sposób spędzania czasu dla rodzin z dziećmi, grup znajomych, a nawet par. Wieczór kawalerski i panieński czy urodziny również są świetną okazją by przetestować ten rodzaj rozrywki.