Escape the game, czyli rozrywka w najlepszej cenie

Z każdym dniem na rynku dostępnych jest coraz więcej przeróżnych form rozrywki. Kino, wrotkarnie, loty w tunelu aerodynamicznym i kręgle to tylko kilka propozycji, które oferuje nam każde duże miasto. Jednak od jakiegoś czasu pewien sposób spędzania wieczora ze znajomymi stał się zdecydowanie bardziej popularny, a mowa tutaj o escape the game, które przez to, że cena nie jest wygórowana zachęca coraz więcej osób do wybrania tej formy zabawy.

Historia escape the game?

Wszystko zaczęło się w roku 1988 kiedy to powstała pierwsza gra tego typu. Oparta ona była tylko na tekście, bez żadnej grafiki. Na ekranie komputera pojawiały się wówczas szczegółowe opisy pokoi, a celem całej gry była oczywiście ucieczka z tego pokoju. Gra ta stała się tak popularna, że w kolejnych latach powstały kolejne jej odsłony, tym razem już z bardzo szczegółową grafiką pomieszczeń, co sprawiało, że gracz jeszcze bardziej przenosił się do innego świata. Grać można było już nie tylko na komputerze, ale i na telefonie oraz tablecie. Nikt jednak nie mógł się spodziewać, że już w 2006 roku powstanie pierwsza gra tego typu przeniesiona do świata rzeczywistego. Ta odsłona, poprzez to, że cena takiej rozrywki nie była mocno wygórowana, zyskała tak dużą popularność, że już w 2013 roku powstał pierwszy projekt tego typu w Polsce. Kolejne pokoje otwierały się w takim tempie, że teraz zdecydowanie jest z czego wybierać.

Escape the game – cena zachęca do zabawy

Escape room warszawa cena

Ta forma rozrywki cieszy się dużą popularnością we wszystkich większych miastach w Polsce. Zasady jej są bardzo proste, jednak przejście rozgrywki wymaga już sporego zaangażowania. Grupa, która liczy od 2 do 6 osób zostaje zamknięta w pokoju, który jest niezwykle klimatyczny przez to, że każdy jego szczegół jest bardzo mocno dopracowany. Sprawia to, że uczestnicy przenoszą się do zupełnie innej rzeczywistości. Wydostanie się z pokoju jest możliwe poprzez rozwiązanie szeregu zagadek, które ukryte są w pokoju i na co zawodnicy mają godzinę. Cena takiej rozrywki oscyluje wokół 100-130 zł za całą grupę, więc przy 5 osobach daje to bardzo okazyjną cenę 24 zł na osobę, co pokazuje, że jest to jedna z tańszych form rozrywki.

Zobacz też

Knee active plus