Fitness niezwykle popularny w Warszawie

Fitness staje się coraz popularniejszy w wielu miastach w Polsce, w tym w Warszawie. Pogoń za szczupłą sylwetką i zrzuceniem zbędnych kilogramów sprawia, że dyscyplina ta niezwykle prężnie się rozwija. Fitness pozwala na odcięcie się od otaczającej nas rzeczywistości oraz wyciszenie, co jest niezwykle ważne w codziennym życiu.

Czy jest fitness?

Fitness jest niczym innym, jak po prostu jednym z rodzajów gimnastyki rekreacyjnej. Swoje początki czerpie z szeroko pojętego aerobiku, który powstał w Stanach Zjednoczonych za sprawą Kennetha Coopera, lekarza NASA. Fitness pochodzi jednak nie tylko od aerobiku, lecz także od gimnastyki prowadzonej w rytm muzyki, tutaj warto wspomnieć o Jane Fondzie, która otworzyła jeden z pierwszych klubów fitness po swoich przejściach ze złamaną nogą i potrzebą szybkiej rehabilitacji. Obecnie fitness dzieli się na wiele kategorii, które ukierunkowane są na konkretne efekty np. na spalanie tkanki tłuszczowej, czy wzmacnianie mięśni.

Fitness : Warszawa zdecydowanie poleca!

Bardzo dużą popularnością cieszy się obecnie m.in. zumba. Jest to jeden z rodzajów fitnessu, który czerpie z rytmów latynoskich. To połączenie tańca z aerobikiem, przez co wydaje się być lekkim sportem, jednak nic bardziej mylnego. Proste kroki taneczne z motywującą do ćwiczeń muzyką są w rezultacie niezwykle wyczerpującym treningiem, co potwierdzi każdy kto choć raz spróbował tego rodzaju fitnessu. Czymś zupełnie odmiennym, a równie popularnym, jest joga. W porównaniu do zumby zajmuje się ona rozwojem człowieka nie tylko w sensie fizycznym, ale również psychicznym. Pozwala ona osiągnąć równowagę i harmonie oraz pomaga w osiągnięciu pięknej sylwetki i wyciszenia. Fitness Warszawa jest na tak!

Do kogo skierowane są ćwiczenia fitness?

Odpowiedź jest krótka, do każdego bez wyjątku. Poprzez wiele rodzai dostępnych zajęć każdy znajdzie w fitnessie coś dla siebie. Z pomocą w wyborze wychodzi portal lepszytrener.pl, który dzięki bazie trenerów pozwala na znalezienie idealnego instruktora specjalizującego się w interesującym nas rodzaju fitnessu w swojej okolicy.