Inwestycje na rynku nieruchomości

Jak świat światem, gdy człowiek posiada nadwyżkę środków finansowych, chce je dobrze ulokować. Gdy lokaty bankowe stają się coraz mniej opłacalne, inwestorzy oglądają się za nieruchomościami. Inwestycje w nieruchomości są najpewniejszą lokatą zapewniającą zysk.

Inwestuje Kowalski i potentat zagraniczny. Kowalski kupuje mieszkanie lub dom, inwestorzy zagraniczni spostrzegają Polskę jako rynek nieruchomości bardzo stabilny, dlatego inwestują tutaj dosyć chętnie. Kupują przede wszystkim powierzchnie biurowe – wiele biurowców zmienia szybko właścicieli.

Chętnie są także kupowane przez inwestorów zagranicznych apartamenty w dużych miastach Polski takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków. Firmy kupują je dla pracowników i swoich gości – by pokazać prestiż i zamożność. A przy tym taka inwestycja się zwraca – utrzymanie apartamentu jest tańsze niż opłata za pobyt w hotelu, gdzie stawki w luksusowych pokojach są bardzo wysokie.

Bardzo chętnie są także wykupowane działki pod biurowce i apartamentowce. Rynek nieruchomości tzw. gruntowych ma swój niemalejący wciąż popyt. A ceny gruntów zwłaszcza w centach wielkich miast są bardzo wysokie, jednak nie odstraszają potencjalnych inwestorów. Kupno działki to pewna inwestycja w przyszłość, na której na pewno się nie straci.

Chętnie wykupowane są także tereny rolne pod inwestycje związane ze źródłami energii odnawialnej. Jednym słowem inwestycji w nieruchomości w naszym kraju jest dużo. Rynek nieruchomości pomaga iść do przodu gospodarce.

Zobacz też

Knee active plus