Jak szukać nieruchomości?

Chcesz kupić nieruchomość, najlepiej okazyjnie i tanio, ale nie wiesz jak to zrobić. W jaki sposób możesz znaleźć interesującą cię ofertę? Sposobów jest kilka.

Nieruchomości kupuje się na kilka sposobów. Po pierwsze samodzielnie szukamy w ogłoszeniach w gazetach z dodatkami z nieruchomościami, dowiadujemy się od znajomych lub szukamy w internecie.

Internet jest olbrzymią bazą nieruchomości. Jest tu mnóstwo ciekawych portali, które nie tylko oferują bezpłatne dodawanie ogłoszeń i korzystanie z ofert już zamieszczonych, ale i ciekawe informacje, fachowe porady umieszczane na blogach.

Jeśli natomiast nie mamy czasu na samodzielne poszukiwanie nieruchomości, która nas interesuje, należy udać się do profesjonalnego biura handlu nieruchomościami. Tam profesjonalny doradca znajdzie nam odpowiedni lokal, który znajdzie się w sferze naszych zainteresowań i możliwości finansowych.

Pamiętajmy jednak, że wizyta w biurze nieruchomości wiąże się z konkretnymi kosztami. Za zakup mieszkania na rynku wtórnym ponosimy opłatę prowizyjną (której wysokość co prawda możemy wynegocjować z pośrednikami, ale na zbytnie zniżki nie liczmy – prowizja to zarobek biura i doradcy!). Plusy są takie, że biuro nieruchomości pomoże nam zawrzeć odpowiednią umowę kupna sprzedaży, załatwi notariusza czyli zaoszczędzi nasz czas.

Czy warto skorzystać z tej opcji, czy też samemu szukać odpowiedniego lokalu? Nad wyborem opcji należy się gruntownie zastanowić.

Zobacz też

Knee active plus